Velikonoční vajíčko nebo-li easter egg je skrytá a oficiálně nedokumentovaná funkce nebo vlastnost počítačového programu. Většinou se jedná pouze o neškodné hříčky a vtípky, grafické symboly, animace, atd.  V dnešním článku si představíme pár takových zajímavých vajíček z prostředí Google, ať ten dnešní Pátek 13. trošku odlehčíme. 

Asi každému z Vás se někdy stalo, že vypadl internet, mnohdy je to nepříjemná záležitost, avšak používáte-li Google Chrome, může to být pro vás chvilka pro zábavu. Zobrazí se Vám klasická obrazovka viz. obrázek níže.

estereggs

  • Věděli jste, že pokud nyní zmáčknete mezerník, spustí se vám jednoduchá hra v místě ikony dinosaura? Né? Vyzkoušejte. Přímo v prohlížeči budete tímto dinosaurem, překonávat překážky v podobě kaktusů a čím dále se dostanete, tím více bodů nasbíráte. Skáčete opět za pomocí klávesy mezerník. Čím dále se dostáváte, tím je hra složitější, především díky jejímu zrychlování. Nasbírejte největší skóre a podělte se o něj níže v komentářích. Nejlepšího skóre zveřejním v tomto článku!
  • Další vtipná věcička je, pokud otevřete vyhledávací stránku Google a do vyhledávacího pole zadáte slovní spojení do a barrel roll. Myslím, že na chvilku ztratíte pojem o prostoru.

doabarrelroll

  • Jste-li fanoušky youtube, stačí si v jakémkoliv spuštěném videu, provést pozastavení a poté stisknout najednou na klávesnici šipku doprava a nahoru. Poté se objeví tělo hada skládající se z několika kuliček. Cílem hry je za pomocí směrových šipek navádět hada k blikajícímu bodu, který had poté pozře a tím se prodlouží jeho tělo.

Uj3RqG0

Zaujali vás tyto Easter eggs?? Pokud ano, doporučuji navštívit stránku www.elgoog.im, která je plná prošpikovaná těmito zajímavostmi z prostředí Google. Např. si můžete zahrát na kytaru na logu Google nebo si zahrát starého dobrého PC Mana mezi písmeny Google a mnoho dalšího… všimli jste si, že tato doména je obráceně slovo Google? elgoog…google.

Objevili jste něco dalšího?? Přidejte do komentářů pod článek, rád později článek doplním.

Autor článku: Jan Zítko (www.google-apps.cz)