Jako podnikatel si nemohu pomoci, ale divím se, kolik skvělých služeb nabízí Google pro veřejnost zcela zdarma! Nicméně je jedna služba, která není zcela zdarma, ale je za velmi příznivou cenu, a to je Google Apps pro firmy. Pokud nejste obeznámeni s touto úžasnou sadou cloudového softwaru, nemějte žádné starosti. Budu vás doprovázet na cestě, která vám postupně představí jednotlivé služby tohoto kancelářského balíku.

Dnes budeme zde na Google Apps Blogu publikovat první ze čtyř dílů o tom, jak malé a střední podniky mohou a měly by používat Google Apps pro firmy s cílem snížit výdaje a zároveň si usnadnit život. Nejedná se jen o nějaké obecné tvrzení o Google Apps. Budu tu psát o hodnotných typech z předních linií, za podnikatele, který využívá Google Apps pro téměř 100% svých pracovních úkolů .

Níže uvedené odkazy se aktivují vždy, když bude zveřejněný nový díl.
Díl 1: Gmail: Nejlepší email pro malé a střední podniky
Díl 2: Disk: Online cloudové úložiště snadno a jednoduše
Díl 3: Kalendář: Organizujte efektivně svůj život & práci
Díl 4: Hangouts: Jedna aplikace pro všechny vaše konverzace

Díl 1: Gmail – Nejlepší email pro malé a střední podniky

Když vidím některé podnikatele, kteří využívají ke svému podnikání místní emailovou doménu např. (  Seznam.cz, Centrum.cz, Email.cz ) nebo ze zahraničních (Hotmail.com, Yahoo.com). Přiznám se, vstávají mi hrůzou vlasy na hlavě. Pokud tak činíte, děláte víc škody než užitku !

Například, věděli jste, že Hotmail je synonymem pro dospívající mládež, která chatovala na MSN Messenger a AIM v 90. letech? Určitě se však nejedná o vhodného poskytovatele emailu pro úspěšného podnikatele. Chcete-li se zasmát, podívejte se na tento veselý komiks o tom, co vaše e-mailová adresa vypovídá o vás a vaší firmě ve směru IT dovedností.

GmailScreen

Avšak nebojte se, je tu pro vás pomoc: zadejte do vyhledávače slovo Gmail. Pokud jste neslyšeli o službě Gmail ( je-li to vůbec možné), je to zcela zdarma e-mailový web-klient, který vám umožní zkontrolovat vaše e-maily odkudkoliv, kde máte k dispozici internetové připojení.

Máte dvě možnosti, jde-li o používání Google jako poskytovatele e-mailu. První možností je přihlásit se k účtu Gmail zcela zdarma pomocí formátu jméno@gmail.com. Pro použití jako obchodní e-mail, máme pro vás pár typů:

  1. Pokud se rozhodnete používat své jméno, je třeba, aby to působilo profesionálně. Nikdo nebude chtít obchodovat s BlaznivyBob78@gmail.com, ale Bohuslav.Sramek@gmail.com zní již jako seriozní email.
  2. Pokud se rozhodnete používat obchodní jméno, je důležité, aby bylo stručné. Který email bude podle vás vypadat lépe? BohuslavaPocitacovaOpravnaObchodAProdejSoucastek@gmail.com nebo snad BohuslavaOpravnaPocitacu@gmail.com.

Máte vlastní webové stránky s doménou pro své podnikání? Ještě lepší!

I když jsou vaše webové stránky u poskytovatele stále ve fázi “v přípravě”, nezáleží na tom. Máte možnost nastavit si poštu na vlastní doméně bez nutnosti potřeby využít drahého IT pracovníka. Samotné nastavení je velmi jednoduché a vstoupí v platnost za pár minut od provedení pár jednoduchých úkonů. Následovně budete mít svojí vlastní e-mailovou adresu ve formátu vase-jmeno@vase-domena.com. Celkem v pohodě, ne? Postupujte podle těchto jednoduchých pokynů k nastavení Google Apps pro firmy na vlastní doméně. Eventuálně necítíte-li se na nastavení sami, stačí nás kontaktovat. Rádi vám počáteční nastavení uskutečníme za symbolický jednorázový poplatek.

Stále nejste přesvědčen, že Gmail je nejlepší email pro malé & střední podniky? Pokud potřebujete více přesvědčit, zde jsou 3 velké výhody, které jsem našel:

  1. Nikdy jsem nevymazal jediný email … opravdu, nikdy. 30 GB prostoru pro každého uživatele, je opravdu neskutečně velký prostor. Lze jednoduše vytvářet složky a filtry. Díky tomu mám stálý přehled nad fakturami, účtenkami, PDF smlouvami, atd.. Tím se pro mě stávají daně či kdejaký audit otázkou chvilky.
  2. Mám 100 % dostupnost. Kdy byl naposledy Google nedostupný? Možná mi to uniklo, když jsem zrovna zamrkal.
  3. Dostupnost. Mohu zkontrolovat své obchodní e-maily z jakéhokoliv počítače  kdekoliv na světě . Nemluvě o kontrole e-mailu prostřednictvím mého telefonu nebo tabletu.

Možná nadešel čas odpovědět na otázku, kolik tahle sranda stojí? Odpověď je 40 Euro za e-mailovou adresu, za rok. Na české koruny to dělá zhruba necelých 90 Kč / měsíčně za uživatele. To je nic, když pomyslíme, jakou důvěryhodnost získáte, když budete mít svou vlastní, osobní e-mailovou adresu. Dostanete velmi profesionální email ve tvaru Info@BohuslavaOpravnaPocitacu.cz namísto BohuslavaOpravnaPocitacu@gmail.com. V dnešní době, kdy jsou spotřebitelé velmi unavení z různých podvodů, může na malých věcech, jako je tato, velmi záležet.

A co teď? Teď hurá k registraci Google Apps, ať už s naší pomocí, či svépomocí. Držím palce! A pokud budete cokoliv potřebovat, víte kam se obrátit:  jan.zitko@sievert.cz .

V příštím díle se zaměříme na to, jak malé a střední podniky mohou využít Google Disk pro své podnikání – Díl 2: Google Apps pro firmy – Disk: Online cloudové uložiště snadno a jednoduše.

Autor článku: Jan Zítko (www.google-apps.cz)