Jako podnikatel si nemohu pomoci, ale divím se, kolik skvělých služeb nabízí Google pro veřejnost zcela zdarma! Nicméně je jedna služba, která není zcela zdarma, ale je za velmi příznivou cenu, a to je Google Apps pro firmy. Pokud nejste obeznámeni s touto úžasnou sadou cloudového softwaru, nemějte žádné starosti. Budu vás doprovázet na cestě, která vám postupně představí jednotlivé služby tohoto kancelářského balíku.

Vítejte zpátky, dnes budeme zde na Google Apps Blogu publikovat poslední díl z naší čtyřdílné série o tom, jak malé a střední podniky mohou a měly by používat Google Apps pro firmy s cílem snížit výdaje a zároveň si usnadnit život. Nejedná se jen o nějaké obecné tvrzení o Google Apps. Budu tu psát o hodnotných typech z předních linií, za podnikatele, který využívá Google Apps pro téměř 100% svých pracovních úkolů .

Níže uvedené odkazy se aktivují vždy, když bude zveřejněný nový díl.
Díl 1: Gmail: Nejlepší email pro malé a střední podniky
Díl 2: Disk: Online cloudové úložiště snadno a jednoduše
Díl 3: Kalendář: Organizujte efektivně svůj život & práci
Díl 4: Hangouts: Jedna aplikace pro všechny vaše konverzace

Díl 4: Hangouts: Jedna aplikace pro všechny vaše konverzace

Google+ Hangouts je v podstatě spojením služeb jako Google Chat, Skype a Join.Me dohromady. Služba Hangouts byla spuštěna v květnu 2013  a utváří zcela nový pohled na video chatování. Bezproblémová integraci s poštou Gmail, umožňuje spustit Google+ Hangout přímo z Gmailu. Pomocí Hangouts můžete posílat zprávy, fotky a emodži, nebo třeba pořádat videohovory v HD rozlišení s vaší rodinou či přáteli. Ať už si chcete povídat s příbuznými z druhého konce světa, svolat schůzku svého pracovního týmu anebo si prostě jen popovídat s partou přátel, Hangouts jsou pro vás to pravé.

hqdefault

Týmová spolupráce

Podle mého názoru, není nic horšího, než pracovat s týmem na velké prezentaci s nutností slučovat všechny změny, které každý člen z týmu provede. Díky hladké integraci Hangouts s Google Dokumenty,  jsou nyní celé týmy schopni upravovat dokumenty v reálném čase, to vše navíc při vzájemném video hovoru. To, co by vám jinak zabralo celý den, který by jste strávili neustálým mailování tam a zpět a věčnou editací dokumentů, nyní můžete mít dokončeno v jednom odpoledním setkáním na Hangouts. Položte si sami otázku, není to skvělí způsob, jak můžete ušetřit váš drahocenný čas?

Sdílení obrazovky 

Většina prodejů mi potvrdí, že je to někdy obtížné vysvětlit, jak výrobek & služba funguje po telefonu; je mnohem efektivnější udělat live show a přitom dostatečně komentovat daný výrobek & služba. Ne nadarmo se říká, že jeden obrázek je více než tisíc slov a teď si představte, místo obrázku používat živé video. V naší společnosti Sievert Consulting používáme sdílení obrazovky na obchodní hovory, abychom mohli klientům lépe demonstrovat možnosti služeb Google Apps. Díky jednoduché funkci pro sdílení obrazovky, můžeme projít s potenciálními klienty jednotlivé služby balíku Google Apps a zároveň stíhat reagovat na jejich zvídavé dotazy. Samozřejmě, existuje mnoho dostupných služeb pro firmy, které taktéž umí sdílení obrazovky. Krása Hangouts však spočívá, že umožňuje jak sdílet obrazovku tak komunikovat, tzn. nemusíte držet například sluchátko telefonu či využívat další potřebný software.

Google-hangouts-appPráce z domova

Google Hangouts zajistí efektivnější práci, pokud jste na volné noze či jsou-li vaši zaměstnanci roztroušeni např. po celém světě. Vzájemná komunikace prostřednictvím e-mailu je většinou zdlouhavá, zatímco rychlá schůzka prostřednictvím Hangouts, může během krátké chvíle odpovědět na více otázek, než by jste zvládli 20 e-maily. Mimo jiné v dnešním podnikatelském prostředí, není nezbytné, aby vaši zaměstnanci vždy fyzicky seděli v kanceláři, ale je nezbytné, aby dokázali především pracovat v týmu. Google Hangouts vám navíc dává možnost sledovat telekomunikaci vašich zaměstnanců a vy se tak vždy můžete ujistit, že aktuální postup se schoduje s očekáváním a cílem daného projektu. Skype je celkem životaschopnou alternativu, ale schopnost sdílení obrazovky aplikace Hangouts, vám umožňuje až neuvěřitelně snadno diskutovat nad sebemenšími detaily a změnami v projektu.

Pokud jste se doposud nesetkali s Google Hangouts, tak věřte, že je jen otázkou času, kdy obdržíte první pozvání na setkání prostřednictvím této video aplikace. A nebo můžete naskočit do rozjetého vlaku a získat tak konkurenční výhodu a věřte, že si brzy ani nebudete pamatovat jaké to bylo pracovat před Hangouts.

Upřímně doufám, že jste si užili tuto čtyřdílnou série o tom, jak malé a střední podniky mohou a měly by používat Google Apps pro firmy. Pokud jste majitelem firmy hledající cloudové služby pro ukládání a úpravu digitální dokumentů, odesílání e-mailů a správu vašeho kalendáře, podívejte se na Google Apps. A co teď? Teď hurá k registraci Google Apps, ať už s naší pomocí, či svépomocí. Držím palce! A pokud budete cokoliv potřebovat, víte kam se obrátit:  jan.zitko@sievert.cz.

Autor článku: Jan Zítko (www.google-apps.cz)