Věřím, že mnozí z Vás slyšeli již o novince zvané Inbox po Gmail. Ještě do nedávné doby, zmíněné novinka byla pouze na pozvání, avšak to se zhruba před měsícem změnilo.  Nyní ji může mít každý uživatel využívající Gmail vč. firemních zákazníků. A co vlastně ten Inbox pro Gmail je? Google službu prezentuje, jako to nejlepší z Gmailu, co vám pomůže se soustředit na opravdu to důležité. Doporučuji shlédnout následující video, které v krátkosti představí princip a způsob fungování Inboxu pro Gmail.

Chcete se pustit do objevování funkcionalit Google inboxu? Chvilku zadržte, používáte-li Google Apps pro firmy, je nejprve nutné, aby váš administrátor domény aktivoval službu Inbox pro Gmail prostřednictvím vaší administrátorské konzole. Zde bych jen v krátkosti upozornil, že pokud Inbox by Gmail jednou zapnete, nebudete už moci její dostupnost pro uživatele vypnout. Zapnutí služby Inbox by Gmail, však nijak nebrání uživatelům nadále používat stávající službu Gmail.

inbox0

Aktivace Inbox pro Gmail ze strany administrátora

 1. Přihlašte se do administrátorské konzole.
 2. Pokračujte dle cesty Aplikace > Google Apps > Nastavení služby Gmail > Rozšířené nastavení.
 3. V záložce Obecné nastavení, scrollujte dolů na Nastavení koncových uživatelů.
 4. Přečtěte si důležité informace a potvrďte smluvní podmínky, zaškrtnutím check-boxu “Rozumím následujícím informacím”.
 5. Poté zaškrtněte na check-box “Aktivovat službu Inbox by Gmail a připojit se k programu pro první uživatele”.
 6. Klikněte na Uložit změny (než se zapnutí projeví, v rámci služeb, vyčkejte zhruba 15 minut).

Nejčastější otázky

 • Mohu službu Inbox by Gmail používat na svém počítači?  Inbox funguje nejlépe, když ho používáte všude, kde kontrolujete e-maily. Přejděte ve svém prohlížeči na adresu inbox.google.com.
 • Jak mohu přidat připomenutí? – Klepněte na červené tlačítko pro vytvoření a pak na modrou ikonu připomenutí.
 • Mohu kromě služby Inbox používat stále také Gmail? Všechny vaše e-maily zůstávají v Gmailu a vždycky je tam najdete, ale Inbox funguje nejlépe, když ho používáte naplno.
 • Mohu poskytnout zpětnou vazbu? – Otevřete nabídku a přejděte dolů pod seznam štítků. Klepněte na „Nápověda a zpětná vazba“ a dejte nám vědět, jaký je váš názor.
 • Bude Gmail nahrazen službou Inbox? – Není třeba mít obavy, Gmail můžete používat i nadále. Inbox je pouze nové rozhraní, navržené a vyvinuté souběžně s Gmailem.
 • Kde získám další informace?  Navštivte centrum nápovědy, kde se dozvíte více o nových funkcích.

Stáhněte si aplikaci Inbox, abyste mohli začít.

Autor článku: Jan Zítko (www.google-apps.cz)