Jak funguje GoogleDnes jsem nahlédl do knihkupectví a k mému překvapení jsem si všiml knížky “Jak funguje Google” je zvláštní že doposud mému zraku unikala. V každém případě jsem nečekal ani minutu a už mi ji markovali na pokladně. Již v tramvaji jsem se pustil do prvních řádků, po jejím přečtení zkusím sepsat své dojmy do samostatného článku. Tato rychlá novinka je jen pro ty kteří, stejně jako já, nevěděli, že něco obdobného na knižním trhu existuje. Vy, co jste si ji přečetli, napište schválně níže do komentářů váš názor. Děkuji

Pohled do nitra světoznámé firmy očima jejích vedoucích představitelů.

Vaši rodiče se mýlili – nepořádnost je ctnost. Představte si nepředstavitelné.

Eric Schmidt a Jonathan Rosenberg nastoupili do společnosti Google před více než deseti lety jako zkušení řídící pracovníci technologických firem. Google byl již tehdy proslulý tím, že dělal věci jinak a odrážel vizionářské – a často protichůdné – principy svých zakladatelů Larryho Page a Sergeje Bryna. Oba si uvědomili, že pokud chtějí uspět, musí změnit své chápání toho, jak funguje management a byznys.

Jak funguje Google je zábavná a strhující kniha plná lekcí, které se Eric a Jonathan naučili při budování firmy. Vysvětlují, jak technologie přesunula rovnováhu sil od firem ke spotřebitelům a že jediným způsobem, jak v tomto neustále se měnícím prostředí uspět, je vytvářet vysoce kvalitní produkty a přitáhnout nový typ mnohostranných zaměstnanců, kterým přezdívají „chytří kreativci“. Na tématech jako firemní kultura, strategie, talent, rozhodovací proces, komunikace, inovace či řešení problémů autoři ilustrují manažerská pravidla bezpočtem anekdot a historek zevnitř Googlu, z nichž mnohé se na veřejnost dostávají vůbec poprvé.

Poučná a vtipná kniha o firmě, která proslula svou „jinakostí“. Vymýšlení technologických novinek a jejich uvádění na trh nemusí být tak nudné, jak se leckomu může zdát.

Počet stran: 320
Datum vydání: 10. 6. 2015
Formát knihy: 145×210
Překladatel: Martin Bednarski
Původní název: How Google Works
Vazba: Pevná s přebalem
ISBN: 978-80-7462-749-1
EAN: 9788074627491

google_book