Google neustále pracuje na lepším provázání svých služeb, nyní se o něco lépe naučil spolupracovat Google kalendář s poštovní schránkou Gmail.  Obdržíte-li nyní ve vaší poště zprávu s termínem, jako například rezervaci hotelu, potvrzení nákupu lístků na koncert či festival, rezervaci restaurace, koupení letenek či další akce, automaticky se vám vytvoří událost ve vašem Google kalendáři.

gmail_calendar_integrace

Dorazí e-mail s potvrzením letu a v kalendáři už máte položku s podrobnými informacemi.

Nově vytvořená událost v kalendáři převezme z původního e-mailu co nejvíce možných informací, například adresy, čísla rezervací, či letů v podstatě vše, co pokládá za důležité. Proběhne-li poté změna události, automaticky se vám obnoví i informace v dané události. Bohužel není zcela zřejmé, zda-li služba je vázaná na konkrétní formáty potvrzovacích e-mailů, ale spíše to vypadá na inteligentní rozpoznávací automatiku, která jednotlivé emaily bude procházet a analyzovat.

Funkce se v současné době zavádí a bude fungovat jak pro běžné uživatele tak pro uživatele balíku Google Apps. Pokud patříte mezi nedůvěřivý,  funkci je možné kdykoliv  pozastavit.