V dnešním článků si představíme šest pluginů „rozšíření“ pro prohlížeč Google Chrome. Díky těmto rozšířením, se může stát váš prohlížeč mnohem sofistikovanějším než tomu bylo doposud. Bez vtíravých reklam s automatickým upozorněním na nové emaily, tweety či facebook události.  

AdBlock+

Unavuje vás všude přítomná internetová reklama? Pokud jste odpověděli jednoznačně ano, tak je pro Vás plugin AdBlock+ jako stvořený. Samozřejmostí je přihlášení se k odběru filtru EasyList či definování vlastních pravidel. Mimo jiné umožňuje též filtrování libovolných elementů na webové stránce. Stačí chvilka trpělivosti v prvopočátečním nastavení a budete surfovat bez reklam (čímž snížíte objem přenesených dat a tady i čas nutný na jejich přenesení).

Filtry
Samotný AdBlock žádné reklamy nezablokuje. Ke svému fungování potřebuje seznam filtrů, v nichž jsou reklamy popsány (např. umístěním na servrech, rozměry apod.). Tyto filtry si každý trochu zkušenější uživatel můžeš pomocí Adblocku snad vytvořit sám. Mnohem výhodnější je však stáhnout si již vytvořené filtry. Cizí filtry, které nainstalujete, se navíc automaticky aktualizují. Stažením se tedy přihlásíte k jejich odběru.

>>> Přejít na AdBlock+

Gmail Checker

Pokud používáte Google Apps a Gmail, tak se vám určitě bude hodit Gmail Checker. Díky tomuto rozšíření budete mít neustálý přehled o nové příchozí poště. Můžete tak směle zavřít poštu v záložce vašeho prohlížeče a přesto vždy a včas obdržíte informaci o novém emailu. Ušetříte tak čas a neustálé kontrolování emailů se stane minulostí.

Po nainstalování rozšíření se vám zobrazí tlačítko (viz.obrázek) v panelu nástrojů, které vás bude zároveň informovat o počtu nepřečtených emailů. Po kliknutí na tlačítko budete automaticky přesměrováni do vaší poštovní schránky. Jednoduché a efektivní.

>>> Přejít na Gmail Checker

Google Reader Checker

Pokud používáte Google Reader, tak vám toto rozšíření přijde vhod. Podobně jako Gmail Checker jde o tlačítko na panelu nástrojů, které číselně zobrazuje počet nepřečtených článků ve vaší RSS čtečce. Kliknutím bohužel nezobrazuje náhledy článků, což je škoda, ale přesměruje vás na Google Reader.

>>> Přejít na Readrer Checker

Mouse Stroke

Rozšíření umožňující vám využít gest myši pro ovládání vašeho prohlížeče.

>>> Přejít na Mouse Stroke

Facebook pro Chrome

Ideální rozšíření pro Chrome, pokud jste vášnivými uživateli sociální sítě Facebook. Díky tomuto rozšíření, budete mít neustálý přehled o činnosti vašich přátel a zároveň sdílet nové statusy bude otázkou vteřin, bez nutnosti přihlašování se na facebook.com.

>>> Přejít na Facebook pro Chrome

Silver Bird pro Twitter

Používáte-li sociální síť Twitter, tak vám doporučuji rozšíření Chromed Bird. Podobně jako Gmail Checker a Google Reader Checker funguje jako tlačítko na panelu nástrojů, které číselně ukazuje počet nových tweetů. Po kliknutí se tyto nové tweety zobrazí.

>>> Přejít na Silver Bird

 

Máte zkušenosti s nějakým dalším rozšířením a rádi by jste ho doporučili ostatním? Napište mi na jan.zitko@sievert.cz.

 

Autor článku: Jan Zítko (www.google-apps.cz)