Další článek navazující na moji návštěvu přednášky v pražském Impact Hubu přednášky na téma – „Maximum z Google Apps pomocí chytrých applikací“ pořádané pod záštitou Google Business Group. Dnes si vám dovoluji přinést již druhý díl mini seriálu o aplikacích, které byly v průběhu přednášky zmíněny. V dnešním díle si představíme čtyři mobilní aplikace a čtyři aplikace z Google Apps Marketplace. 

Pozn. číslo před každou aplikací udává čas ve videu, kdy je o dané aplikace právě řečněno. Samotné video je ke spuštění v novince “Maximum z GAPPs pomocí chytrých applikací” na tomto blogu.

1.díl – VYNIKAJÍCÍ GOOGLE APLIKACE PRO VAŠI PRÁCI I.
2.díl – VYNIKAJÍCÍ GOOGLE APLIKACE PRO VAŠI PRÁCI II.

Mobilní aplikace

GOOGLE DISK

(32:00) Mobilní aplikaci Google Disk není zbytečně představovat, slouží ostatně podobně jako její browser bráška. Avšak užitečný use case, který se vám může hodit je, že kliknete-li na přidat nový data, zobrazí se vám ikonka Skenování. Funkce vám umožní oskenovat dokument pouhým vyfocením dokumentu. Automaticky zajistí správné oříznutí, transformaci do 50 odstínů šedé či vyfocením více dokumentů za sebou získáte PDF dokument o více stránkách, samozřejmě se celé pdfko následovně uloží na váš google drive. Bude-li text dostatečně čitelný, Google zvládne provést i automatickou proindexaci (fotek či pdf dokumentů), která následovně může být užitečná, při potřebě vyhledávání textu v daném dokumentu skrze vyhledávání napříč služby Google Apps.

Mobile.withText

Příklad: Obdržíte smlouvu, např. na dodávku webových stránek od společnosti ABC, smlouvu oskenujete a uložíte na drive. Později potřebujete smlouvu přiložit třetí straně v emailu a pamatujete si např. jen název dodavatelské společnosti ABC. Zadáte do vyhledávání název společnosti, díky předešlé automatické google proindexaci, google nalezne, že název ABC odpovídá např. x dokumentům vč. vámi hledané smlouvy. Google vlastně rozpoznává z obrázku vámi požadované textové výrazy.

Tasker

(33:54)Užitečná, ne tolik známá aplikace, která umožňuje automatizovat určité věci. Např. vypni mi budík, když je sobota, zapni mi Gmail, když přijdu do práce, automaticky pošle smsku např. pokud někdo volá po 8 hodině večer, atd. Aplikace umožňuje nepřeberné množství dalších kombinací, které se vám mohou hodit v každodenním životě. Cena aplikace na Google Play je 99Kč.

tasker

Push Bullets

(35:35) Zobrazuje notifikační zprávy z mobilu na vašem počítači.  Hodí se například v momentě, kdy zapomenete mobil doma, avšak přesto chcete být informováni, co se na vašem mobilu právě odehrává.

frontImage

Meeting Room Display 4

(36:55) Aplikace vhodná pro rezervaci meeting místností. Zobrazuje aktuálně dostupné zdroje a zároveň jej umožňuje rezervovat. Alternativa je aplikace MeetingRoomApp od společnosti Letsgood.com.
lestgood_crop

Google Apps Marketplace

Trello

(44:08) Kompletně zdarma, aplikace slouží pro plánování a řízení projektů. Umožňuje skrze sloupce a štítkování posouvat projekt kupředu.  Lze používat pro osobní účely, např. plánování koupelny. Propojení na Google Apps Disk a Kalendář. Plánuje se v tom například pro zajímavost DefFest.  (TIP od diváka: Sunrise kalendář)

home-hero

Podio

(50:00) lze používat jako CRM, evidenci zákazníků, projektový management či sociální síť. Umožňuje širokou škálu nastavení a přizpůsobení. Podio nabízí pohled na mobilní aplikaci, kdy naklikáte skrze web potřebný pohled a následovně prostřednictvím mobilní aplikace tento pohled využíváte. Hodí se například v realitách, kdy si vytvoříte různé pohledy na různé typy druhy nemovitostí a následovně vyplňujete dané požadavky z těchto pohledů skrze mobilní appku přímo v místě nemovitosti. Osobně využívám ve firmě tento nástroj pro evidenci zákazníků a zakázek.

home

Pipedrive

(52:23) Obchodní nástroj pro obchodní příležitosti a evidenci zákazníků. Evidence zakázek a stavu zakázek. Podobné jako Trello.

Pipedrive-pipeline-screen-shot

SignatureSatori

(53:36) celý samostatný článek – “CORPORATE IDENTITY V EMAILOVÉM PODPISU” v současné době používá k nastavení podpisu více než 12 miliónů firemních uživatelů.

signaturesatori--central-signature-management-for-google-apps_179795_full

V příštím díle se podíváme na další aplikace, tentokrát se zaměříme na Drive aplikace, Desktop Aplikace a Gadgety. V případě dotazů na jednotlivé aplikace neváhejte zanechat níže váš komentář, nebo pokud by jste rádi viděli samostatný článek přímo na konkrétní aplikaci, zanechte mi vzkaz s informací na jakou.